W dniach 21-23 września 2023 r. na terenie województwa prowadzone będą szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że w zależności od warunków atmosferycznych, w dniach 21-23 września 2023 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego prowadzone będą szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepieniami objęty zostanie teren następujących powiatów i gmin: powiat ełcki, powiat olecki, powiat gołdapski, powiat węgorzewski, powiat giżycki - gmina Giżycko, Kruklanki, Miłki i Wydminy, powiat piski - gmina Biała Piska, Orzysz oraz Pisz.

Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, powiadamiając o powyższych szczepieniach, prosi o zachowanie dyscypliny w czasie ich trwania, jak również w okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. od 21 września do 12 października 2023 r. W szczególności apeluje się, aby nie płoszyć zwierzyny oraz nie podnosić i niszczyć przynęt ze szczepionką.

Szczegółowe postępowanie w tym zakresie znajduje się na załączonych ulotkach oraz na stronie internetowej http://www.olsztyn.wiw.gov.pl/ w zakładce aktualności.

wróć do listy