W dniach 14.06.2020r. do 29.08.2020 r. pomiędzy Ochodzą a Wisłą Głębce wystąpią zakłócenia w transporcie kolejowym obsługiwanym przez Koleje Śląskie.

Na terenie województwa śląskiego od dnia 14.06 do dnia 29.08.2020r. wystąpią zakłócenia w transporcie kolejowym, polegające na wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej za wszystkie pociągi z i do stacji położonych pomiędzy Ochodzą a Wisłą Głębce w relacjach:
I. - Wisła Głębce – Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce
II.- Wisła Uzdrowisko – Czechowice-Dziedzice – Wisła Uzdrowisko
III.- Czechowice-Dziedzice – Ustroń – Czechowice-Dziedzice
IV.- Chybie – Ustroń – Chybie
V.- Chybie – Wisła Uzdrowisko

1. Zamiast pociągów do Wisły będą kursować autobusy zastępcze (oznaczone jako linia czerwona) na trasie Bielsko Biała – Skoczów – Ustroń – Wisła z zapewnioną w Bielsku Białej przesiadką z pociągów z Katowic i do Katowic. Zatem jadąc do Skoczowa, Ustronia lub Wisły należy przesiąść się w Bielsku Białej.
2. Dla obsługi miejscowości które nie leżą przy głównej drodze takich jak Goleszów, Pierściec, Zaborze, Chybie i Zabrzeg będzie uruchomiony bus (oznaczony jako linia zielona) dowożący na przesiadki do pociągów w kierunku Katowic i do autobusów (linii czerwonej) w kierunku Wisły.
Zakłócenia spowodowane są prowadzonymi przez Zarządcę infrastruktury pracami torowymi.
Przewidywany czas występowania zakłóceń: 77 dni.
Szczegółowe informacje nt. lokalizacji przystanków komunikacji zastępczej i kursowania pociągów dostępne są na stronie internetowej www.kolejeslaskie.com
i pod numerem telefonu KŚ – 32 428 88 88

wróć do listy